Poznaj speakera - Paulina Stochniałek

Paulina Stochniałek

Paulina Stochniałek

UMWW

Paulina Stochniałek

UMWW

  

BIO

Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, polityczka, przedsiębiorczyni, szkoleniowiec. Inicjatorka działań o edukacji obywatelskiej, wiedzy o samorządzie. Wspierająca rozwój i prawa kobiet. Urodzona w Poznaniu, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Marketing i Zarządzanie, posiadająca tytuł MBA. Z zawodu przedsiębiorczyni z 25-letnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

W swojej dotychczasowej karierze była dyrektorką finansową i HR w międzynarodowej korporacji, główną księgową największego w Wielkopolsce szpitala klinicznego, także wykładowczynią wyższej uczelni, a w ostatnich latach prezeską spółki branży IT. W centrum jej zainteresowań jest człowiek, a samorząd postrzega jako służbę mieszkańcom regionu.

W roku 2018 głosami wyborców wybrana została z listy Koalicji Obywatelskiej na Radną Województwa Wielkopolskiego na lata 2018-2023. Od lipca 2020 r. w funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, odpowiedzialna za departamenty: Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz jednostkę samorządową: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Jest przekonana, że polityka samorządowa to m.in. odpowiedzialność za kreację postaw prosocjalnych, działań dla środowisk lokalnych.

Dlatego w jej aktywności widać wsparcie takich działań jak np. promocja ekonomii społecznej – samorządowa marka „Klunkry”, wdrożenie w Urzędzie Marszałkowskim programu Kulczyk Fundation pn. „Cykl kariery”, czy też zainicjowanie cyklu „Budujemy społeczeństwo obywatelskie”. Zaangażowana w uruchomienie wielkopolskiego programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa. W codziennej pracy bardzo ważny jest człowiek. Obecnie w ochronie zdrowia promuje hasło „Klient usług medycznych”, który zasługuje na opiekę, empatię i kompleksową pomoc.

Na co dzień nadzoruje pracę ponad dwudziestu jednostek ochrony zdrowia stawiając na postęp technologiczny, świadomość psychologiczną, aktualne trendy w medycynie. Uczestniczka wielu debat dotykających problemów społecznych, edukacji, praw kobiet i ich roli we współczesnej Europie. Promująca tezę, by „włączać zamiast wykluczać”.