Poznaj speakera - Marek Woźniak

Marek Woźniak

Marek Woźniak

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Marek Woźniak

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

BIO

Samorządowiec od trzech dekad. W 2005 roku objął funkcję Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którą pełni nieprzerwanie od pięciu kadencji. Od lutego 2011 roku Wiceprezes Zarządu Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej, w styczniu 2019 roku został wybrany na członka Zarządu Związku. Od lutego 2006 roku Marszałek Woźniak jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli.

W kwietniu 2008 roku objął stanowisko Przewodniczącego polskiej delegacji do Europejskiego Komitetu Regionów, został także wybrany na Wiceprzewodniczącego i członka Prezydium Europejskiego Komitetu Regionów, które to funkcje pełni do tej pory. W latach 2010-2020 był Wiceprzewodniczącym Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Europejskim Komitecie Regionów, a obecnie jest członkiem Prezydium Grupy.

Zafascynowany regionalną historią, ambasador legendarnej wielkopolskiej pracy organicznej, entuzjasta możliwości, jakie Polsce i Wielkopolsce daje uczestnictwo w Unii Europejskiej. Jako gospodarz regionu z satysfakcją wskazuje na stały, dynamiczny rozwój Wielkopolski, widoczny poprzez wysokie pozycje w statystykach i rankingach. Będąc inicjatorem Wielkopolskiej Doliny Wodorowej podkreśla, że Wielkopolska chce być w awangardzie Europejskiego Zielonego Ładu.

Za działalność publiczną wyróżniony między innymi przez Prezydenta RP „Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski” oraz „Złotym Krzyżem Zasługi”.