Poznaj speakera - Jakub Kłoczewiak

Jakub Kłoczewiak

Jakub Kłoczewiak

Allegro

Jakub Kłoczewiak

Allegro

BIO

Jakub Kłoczewiak – Chief Operations Officer i członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za dostawy i obsługę klienta. Nadzoruje operacje związane z realizacją zamówień, usługi logistyczne, a także kwestie Trust & Safety u e-commerce’owego lidera, który rozwija się międzynarodowo.

Jakub odpowiadał za transformację działu obsługi klienta Allegro i wdrożenie nowej strategii mającej na celu zwiększenie satysfakcji i doświadczenia zakupowego milionów klientów platformy jak i wsparcie sprzedawców. Pod jego kierownictwem Allegro wdrożyło strukturę opartą na określonych procesach, poprawiło kluczowe wskaźniki efektywności oraz uruchomiło nowe kanały kontaktu online i w mediach społecznościowych, potwierdzając pozycję sektorowego lidera w obsłudze klienta.

Przed Allegro Jakub piastował różne stanowiska kierownicze w największych polskich firmach usługowych, w tym w czołowych telekomach. Był wiceprezesem Liberty Global/UPC Polska, gdzie zarządzał działem Customer Care & Customer Experience w regionie CEE. Wcześniej przewodził polskim spółkom zależnym Orange: Contact Center i Orange Customer Service.

Jest absolwentem SGH, Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA na University of Illinois w Urbana-Champaign.