Poznaj speakera - Sebastian Kulczyk

Sebastian Kulczyk

Sebastian Kulczyk

Manta Ray vc

Sebastian Kulczyk

Manta Ray vc

BIO

Międzynarodowy inwestor, przedstawiciel czwartego pokolenia rodziny polskich przedsiębiorców, od dwóch dekad aktywnie zaangażowany w budowę i rozwój sektora nowych technologii.

Właściciel Kulczyk Investments – międzynarodowego domu inwestycyjnego, który w oparciu o własny kapitał, kompetencje oraz najwyższe standardy inwestowania i zarządzania biznesowego buduje wartość firm o globalnym potencjale.

Założyciel Manta Ray vc – funduszu venture capital wspierającego w skali międzynarodowej najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, których misją jest wdrażanie rewolucyjnych technologii m.in. w systemie edukacji, biotechnologii, zdrowia oraz infrastrukturze.

Inicjator InCredibles – międzynarodowego programu mentoringowego, który od 2017 roku rozwija i promuje najbardziej innowacyjne startupy z Polski o globalnym potencjale wzrostu. W ramach działalności InCredibles współtworzy specjalistyczne raporty, debaty, publikacje oraz patronuje wydarzeniom edukacyjnym. Jest też inicjatorem pierwszych w Polsce studiów MBA dla startupów (we współpracy z SGH) oraz audycji Firmament w Radiu 357.

Ambasador nowoczesnego i odpowiedzialnego społecznie myślenia w biznesie. Jest twórcą Pho3nix Foundation – globalnej organizacji społecznej, która wspiera na całym świecie dzieci i młodzież w realizacji marzeń o sportowej karierze. Fundacja kompleksowo pomaga w rozwijaniu talentów utytułowanych młodych sportowców, a także prowadzi szereg inicjatyw edukacyjnych i społecznych popularyzujących aktywność fizyczną.

Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował także w London School of Economics. Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych światowych korporacjach, między innymi w banku inwestycyjnym Lazard w Londynie oraz departamencie mediów cyfrowych Sony BMG w Nowym Jorku.

Od 2010 roku odpowiadał w Kulczyk Investment za realizację strategicznych projektów, nadzorował między innymi proces nabycia przez KI udziałów w nigeryjskich złożach ropy i gazu. Koordynował także prace konsorcjum QKR Corporation, dedykowanego poszukiwaniu aktywów wydobywczych w Afryce.