Poznaj speakera - Piotr Puchalski

Piotr Puchalski

Piotr Puchalski

mBank

Piotr Puchalski

mBank

  

BIO

W 2008 roku rozpoczął pracę w detalicznej części mBanku, gdzie pełnił funkcje menedżerskie w rozwoju produktów i kanałów bankowości elektronicznej. W latach 2014 -2020 był dyrektorem Departamentu Klientów Indywidualnych i Bankowości Transakcyjnej. Odpowiadał za akwizycję klientów indywidualnych, ofertę oraz produkty dla bankowości internetowej, mobilnej, oddziałowej w obszarze transakcyjnym, rachunków, kart, płatności i ubezpieczeń. Lider lub uczestnik zespołów zarządzających wieloma projektami rozwojowymi detalu mBanku. Obecnie zarządza w detalu mBanku obszarami: kart i płatności & Blik, klienta firmowego oraz e-commerce w szczególności w zakresie platformy marketplace oraz rozwoju bramki płatniczej Paynow. Wcześniej pracował w obszarach biznesu internetowego min. w liniach lotniczych Centralwings grupy LOT.

W latach 2017-2020 z ramienia mBanku pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki PSP (BLIK), gdzie przewodził bankom w rozwoju systemu BLIK oraz przeprowadził w imieniu sektora bankowego transakcję M&A sprzedaży udziałów BLIK do Mastercard Europe.

Od 2020 r. wiceprezes zarządu mLeasing, odpowiedzialny za produkty, procesy, operacje, IT i obsługę klienta oraz leasing online w fintechu Leaselink. Koncentrował się na rozwoju biznesu SME, digitalizacji, budowie kanałów zdalnych, stworzeniu platformy cyfrowej mAuto i rozwoju NPS oraz Customer Experience.

Piotr studiował na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Universidad de Valencia w Hiszpanii oraz IESE University of Navarra w Barcelonie(AMP). Ukończył także programy managerskie na IMD School w Lozannie i London School of Economics.