Poznaj speakera - Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski

Zaprojektuj Swoje Życie

Maciej Filipkowski

Zaprojektuj Swoje Życie

  

BIO

Pierwsze lekcje biznesu i budowania przedsiębiorczych relacji przyswoił, gdy pracował jako barman w nowojorskim klubie. Był trochę jak Tom Cruise w filmie Koktajl.

Kolorowe drinki szybko zmienił na dobrze skrojone garnitury i odległe podróże służbowe. Przez ponad 20 lat piastował wysokie stanowiska w globalnych korporacjach, takich jak DELL i Samsung. Stał się ekspertem wdrażania innowacyjnych rozwiązań w branży IT, elektroniki użytkowej i rozrywki.

Kilka lat temu służbowy garnitur zamienił na kolorową (i jakże wygodną) koszulkę od Desigual. Jest przykładem tego, że można żyć według własnego scenariusza i stale próbować nowych rzeczy. Stworzył i prowadzi audycję Zaprojektuj Swoje Życie, którą obecnie z dumą może nazwać biznesem.

Oprócz prowadzenia podcastu jest również aktywnym aniołem biznesu. Podąża ścieżką rozwijania projektów i inwestycji od pomysłu do sukcesu. W swoim portfolio posiada blisko 30 aktywnych inwestycji z branż FinTech, InsurTech, MarTech, modeli SaaS czy market place, e-commerce, służby zdrowia, mody i dystrybucji. Co więcej, jest też członkiem rad nadzorczych w prywatnych przedsiębiorstwach oraz spółkach giełdowych. Należy do stowarzyszenia YPO Poland Gold gdzie poszerza swoją przedsiębiorczą perspektywę i aktywnie uczestniczy w dzieleniu się biznesową wiedzą.

Nie wierzy w work-life balance i nie planuje przejść na emeryturę. Projektuje swoje życie i działania biznesowe wokół rozwoju, nowych doświadczeń i dobrych ludzi.