Poznaj speakera - Nicolas Henchoz

Nicolas Henchoz

Nicolas Henchoz

EPFL’s Design Research Center

Nicolas Henchoz

EPFL’s Design Research Center

BIO

Przez ostatnie 15 lat Nicolas Henchoz wraz ze swoim zespołem z EPFL+ECAL Lab (Centrum Badań nad Projektowaniem EPFL w Szwajcarii) badał, jak sprostać obecnym wyzwaniom związanym z nowymi technologiami, badając ludzką percepcję. Poprzez wdrożone przykłady z branży luksusowej, dobrego samopoczucia, medycyny, zrównoważonego rozwoju i dziedzictwa kulturowego, zaprezentuje przełomowe podejście łączące badania akademickie, kreatywność artystyczną i skuteczny transfer.

Nicolas Henchoz jest dyrektorem EPFL Design Research Center (EPFL+ECAL Lab), autorem książki Design for Innovative Technology: from disruption to acceptance oraz Global Diplomat Chair of SIGGRAPH 2024, największej na świecie konferencji poświęconej grafice komputerowej i technikom interaktywnym. Pod jego kierownictwem konferencja ta rozszerzy swój zakres, gromadząc narody i zajmując się kluczowymi kwestiami dla ludzkości: pokojem, środowiskiem i zdrowiem.

Nicolas Henchoz jest autorem wielu publikacji akademickich z zakresu badań nad designem, kuratorem ponad 30 wystaw w takich miejscach jak Royal College of Art w Londynie, The American Institute of Architecture w Nowym Jorku, The Laboratory na Uniwersytecie Harvarda czy Musée des Arts Décoratifs w Paryżu. Został mianowany Chevalier des arts et des lettres przez francuskiego Ministra Kultury i Komunikacji.