Poznaj speakera - Alexis Georgacopoulos

Alexis Georgacopoulos

Alexis Georgacopoulos

ECAL

Alexis Georgacopoulos

ECAL

BIO

Alexis Georgacopoulos (Ateny, 1976) jest dyrektorem ECAL/University of Art and Design Lausanne. Założona w 1821 roku, ECAL zawsze utrzymuje się w czołówce dziesiątki najlepszych uniwersytetów artystycznych i projektowych na świecie.

Wykształcony jako projektant produktów, objął stanowisko dyrektora ECAL w lipcu 2011 roku po kierowaniu jej działem projektowania produktów. Od tego czasu zainicjował nagradzane projekty, takie jak „Delirious Home”, prezentowany na targach meblarskich w Mediolanie, a także uwzględnione w książkach referencyjnych, takich jak „ECAL Photography” czy „ECAL Graphic Design”, a także wspólnych wystaw, które objechały świat.

Umieszczanie studentów na pierwszym planie edukacji artystycznej i projektowej poprzez rozwijanie powiązań z profesjonalnym światem poprzez współpracę z ważnymi markami i instytucjami oraz poszerzanie horyzontów ECAL w dziedzinie zarządzania, badania, technologii i innowacji to jedne z jego wkładów. Ostatnia książka „The ECAL Manual Of Style”, wydana przez Phaidon, prezentuje wpływ ECAL na międzynarodową scenę projektową.

Uczestniczy w międzynarodowych jury i wykłada w znanych instytucjach na całym świecie, prezentując unikalne podejście ECAL do edukacji artystycznej i projektowej. Wśród innych uznań, magazyn Wallpaper* wymienił go jako jedną z „100 najbardziej wpływowych osób w świecie projektowania”.