Poznaj speakera - Karolina Ochab

Karolina Ochab

Karolina Ochab

Nowy Teatr

Karolina Ochab

Nowy Teatr

BIO

Producentka teatralna i filmowa. Ukończyła Romanistykę na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2000 roku pracowała w Teatrze Rozmaitości (obecnie TR Warszawa) jako osoba odpowiedzialna za impresariat teatru, co zapoczątkowało czas wyjazdów teatru na międzynarodowe festiwale. W 2001 roku stworzyła pierwszy w Polsce dział produkcji teatralnej, który wprowadził do teatru zawód producenta.

Od 2005 do 2008 roku współtworzyła Polskie Wydawnictwo Audiowizualne (obecnie Narodowy Instytut Audiowizalny) jako główny producent i kurator, w tym flagowych serii: Polska Szkoła Dokumentu i Antologia Polskiej Animacji. Poza działalnością wydawniczą, odpowiedzialna była również za rejestrację współczesnych polskich spektakli teatralnych i operowych m. in. H J. Klaty, Krum K .Warlikowskiego, Król Roger MariuszaTrelińskiego. Organizowała także inne wydarzenia kulturalne, takie jak festiwale twórczości Pawła Szymańskiego czy Józefa Robakowskiego. W 2007 roku zrealizowała jako producentka film Bracia Karamazow Petra Zelenki.

Od 2008 roku do dzisiaj jest dyrektorką Nowego Teatru. Poza pracą menadżerską wspólnie z dyrektorem artystycznym współtworzy program, który jest sumą ich zawodowych doświadczeń oraz poszukiwaniem nowych form teatru. Wykłada na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.