Poznaj speakera - Leszek Tasiemski

Leszek Tasiemski

Leszek Tasiemski

WithSecure

Leszek Tasiemski

WithSecure

BIO

Leszek Tasiemski jest ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa. Od ponad 20 lat zajmuje się zarówno ofensywną, jak i defensywną stroną tego zagadnienia. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego.

Pracuje jako VP Product for Foundation w WithSecure (WITH.HE), gdzie odpowiada za rozwój ekosystemu cyfrowych zabezpieczeń dla sektora B2B. Od wielu lat zajmuje się zastosowaniem technologii sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie. W WithSecure jest również zaangażowany w działania „Green Code” zmierzające do ograniczenia zużycia energii przez technologie zabezpieczeń. Jako przedsiębiorca zaczynał swoją działalność w cyberbezpieczeństwie i rozwijaniu oprogramowania w 2006 roku, ze wspólnikiem, w piwnicy. Po serii zmian firma nSense została kupiona w 2015 roku przez F-Secure.

Leszek jest też popularyzatorem zagadnień cyberbezpieczeństwa. W ramach programu „Cyfrowy Bohater” współpracuje ze szkołami i prowadzi szkolenia dla rodziców. W ostatnich latach zaangażowany był także w przeciwdziałanie zjawisku cyberprzemocy w związkach i pomoc osobom dotkniętym taką przemocą przy współpracy z NGO – poznańską Fundacją Czas Kobiet.

Leszek Tasiemski ukończył informatykę na Politechnice Poznańskiej, a także ekonomię i MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studiował również psychologię na SWPS. Obecnie chętnie dzieli się wiedzą ze studentami – jako Executive in Residence na UEP, gościnny wykładowca MBA Poznań-Atlanta oraz na Akademii Leona Koźmińskiego.