Poznaj speakera - Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec Studio

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec Studio

BIO

Maja Ganszyniec to projektantka o kompleksowym podejściu do procesu projektowania. Urodzona w Polsce, studiowała architekturę wnętrz w Krakowie i Mediolanie, zanim ukończyła studia z produktu projektowego na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

„Główną zasadą mojej pracy jest nie szkodzić”. W 2013 roku założyła własne studio, skupiając się na projektach przyjaznych ludziom i naturze.

Projektantka zawsze poszukuje możliwości wprowadzenia zrównoważonych rozwiązań, zarówno w szczegółach, jak i w holistycznym podejściu do produkcji. Często wybiera tradycyjne rzemiosło, aby podkreślić wartość naturalnych materiałów używanych w meblach. Maja propaguje model produkcji okrężnej, aby zwiększyć wykorzystanie materiałów z recyklingu, ponieważ zasoby naturalne są ograniczone i trzeba nimi mądrze zarządzać.

Jej współprace obejmują zarówno duże firmy o wpływie na świat, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa, które mogą stworzyć fragment zupełnie nowego świata od podstaw. Przez ostatnie dziesięć lat współpracowała z markami takimi jak IKEA, DUKA, Comforty, Mute czy NOTI. W 2017 roku Polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagrodził ją tytułem Projektanta Roku.

W 2020 roku została mianowana Dyrektorem Kreatywnym PROFIM – wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce i jednej z marek grupy Flokk. Jest również właścicielką i założycielką niezależnej marki meblowej NURT.

W 2022 roku Studio Maja Ganszyniec zostało nominowane do Dezeen Awards 2022 w kategorii „Emerging Design Studio of the Year”.