Poznaj speakera - Bartłomiej Gola

Bartłomiej Gola

Bartłomiej Gola

PSiK

Bartłomiej Gola

PSiK

  

BIO

Bartłomiej Gola to doświadczony specjalista w dziedzinie venture capital, który może pochwalić się 11-letnim stażem w tej branży. Jako Partner Założyciel SpeedUp Venture Capital Group, aktywnie uczestniczył w ponad 50 transakcjach venture capital, a także przeprowadził siedem wyjść (do chwili obecnej) ze swojego portfela inwestycyjnego, obejmujące m.in. Zencard, Absolvent, LubimyCzytac i Okazjum.

Obecnie skupia swoje wysiłki na wykorzystaniu kapitału wysokiego ryzyka w celu wspierania cyfrowej transformacji w sektorze energetycznym oraz innych dziedzinach przemysłu ciężkiego. Przedsiębiorcze podejście Bartłomieja Goli znajduje odzwierciedlenie w jego zaangażowaniu w projekty mające na celu przekształcenie tradycyjnych branż poprzez innowacje cyfrowe.

Przed założeniem SpeedUp, Gola z powodzeniem działał jako przedsiębiorca w dziedzinie marketingu. Współtworzył jedną z największych polskich agencji reklamowych, którą następnie sprzedał notowanemu na NYSE Omnicom. Jego bogate doświadczenie obejmuje zarówno obszary finansowe, jak i kreatywne, co czyni go znaczącą postacią w świecie venture capital i przemysłu innowacji w Polsce.