Poznaj speakera - Dobrosława Gogłoza

Dobrosława Gogłoza

Dobrosława Gogłoza

Pomagam.pl

Dobrosława Gogłoza

Pomagam.pl

  

BIO

Dobrosława Gogłoza jest dyrektorką zarządzającą serwisu Pomagam.pl oraz założycielką platformy Doing Good, który pomaga znaleźć pracę w impaktowych branżach i organizacjach pozarządowych. Była założycielką i wieloletnią prezeską Stowarzyszenia Otwarte Klatki, organizacji zajmującej się ochroną zwierząt hodowlanych, która została uznana za jedną z najskuteczniejszych na świecie.

Po przejściu do firmy technologicznej wprowadziła szereg zmian dotyczących budowania marki, które obecnie skutkują bardzo wysoką rozpoznawalnością wśród respondentów internetowych. W zeszłym roku kampania społeczna Pomagam.pl otrzymała 3 nagrody Klubu Twórców Reklamy, w tym główną nagrodę Best of Charity. Pomagam.pl jest obecnie w gronie czołowych donacyjnych serwisów crowdfundingowych w Polsce i na świecie.

Otwarte Klatki – organizacja, którą założyła i którą zarządzała przez 8 lat, zyskała uznanie jako jedna z 4 najskuteczniejszych organizacji na świecie w swojej branży. Zarządzała zespołem, który przygotował organizację do niezależnego audytu, w wyniku którego przyznano to wyróżnienie. Otwarte Klatki zostały jedyną organizacją pozarządową z Europy Wschodniej, która uzyskała taką rozpoznawalność na skalę światową i jedną z niewielu organizacji pozarządowych z Polski, które z sukcesem dokonały ekspansji międzynarodowej (do 9 krajów). Kampanie prowadzone przez Otwarte Klatki były relacjonowane m.im. przez Reuters, BBC, The Times i Daily Mail, oraz media z większości krajów europejskich. Działalność organizacji przyczyniła się do popularyzacji żywności roślinnej w Polsce, podniesienia statusu zwierząt hodowlanych w debacie politycznej, oraz zmian w polityce dostaw jaj i kurczaków w wielu polskich i międzynarodowych sieciach.

Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji CARE (Conference for Animal Rights in Europe), która odbyła się w Wiedniu, Pradze i dwukrotnie w Warszawie. Konferencja uzyskała status czołowego wydarzenia branżowego w Europie.

Dwukrotna laureatka amerykańskiego grantu The Pollination Project, przyznawanego osobom i projektom, które przyczyniają się do budowania zrównoważonego i sprawiedliwego świata. Współautorka adresowanego do młodych aktywistów podręcznika działania na rzecz zwierząt, który został przetłumaczony na 5 języków.

Mentorka i ekspertka w EIT Food, Shesnnovation Academy, Fundacji Efektywnego Altruizmu i Infuture.Institute Natalii Hatalskiej.

Obecnie rozwija startup Doing Good – platformę do poszukiwania pracy mającej pozytywny wpływ na świat – który już zbudował wokół siebie zaangażowaną społeczność i silne word-of-mouth.