Poznaj speakera - Rafał Jakubowski

Rafał Jakubowski

Rafał Jakubowski

Santander Bank Polska

Rafał Jakubowski

Santander Bank Polska

BIO

Chief Marketing Officer, Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska
Rafał Jakubowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Od 25 lat zajmuje się zarządzaniem działaniami marketingowymi. Wiedzę na temat ludzkich zachowań i potrzeb skutecznie wykorzystuje w tworzeniu produktów, koncepcji i kampanii. Jego doświadczenie obejmuje 13 lat pracy w firmach FMCG – rozwijał produkty i marketing, pracując w Polsce (Mars, Danone oraz Coca-Cola) oraz Czechach (Danone, Czechy). W latach 2011-2014 zarządzał marketingiem i R&D dla KFC jako dyrektor odpowiedzialny za Europę Centralną. Przez ostatnie 10 lat był dyrektorem marketingu detalicznego mBank S.A.
W marcu 2024 r. objął funkcję Chief Marketing Officer, Dyrektora Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu w Santander Bank Polska.
W 2019 r. zdobył tytuł Dyrektora Marketingu Roku (w kategorii: Long Term Marketing Excellence), a w 2022 r. otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie miesięcznika „Press” AD Wo/Man Roku: AD Marketer Roku 2022. Przez ostatnie 6 lat zasiadał w Zarządzie IAA Polska, obecnie członek Rady Nadzorczej IAA. Pięciokrotny członek jury konkursu reklamowego Effie, kilkukrotnie przewodniczący grup jurorskich.