Poznaj speakera - Rafał Ogrodnik

Rafał Ogrodnik

Rafał Ogrodnik

Warner Bros. Discovery

Rafał Ogrodnik

Warner Bros. Discovery

BIO

CFO & COO, Członek Zarządu TVN

Rafał Ogrodnik w Warner Bros. Discovery w Polsce pełni funkcję CFO i COO. W organizacji odpowiada za pełne spektrum zarządzania finansowego, wsparcie biznesu, a także kluczowe kwestie operacyjne.

Jako doświadczony lider finansowy ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze finansów, w tym ponad piętnastoletnie na najwyższych stanowiskach menadżerskich. W przeszłości pracował dla międzynarodowych firm takich jak AVON Cosmetics, Sandoz Polska czy British-American Tobacco. Z Warner Bros. Discovery związany od 2014 roku, kiedy dołączył do ówczesnego Discovery Networks na stanowisku CFO dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Od czerwca 2021 do maja 2022 roku zajmował stanowisko SVP Global Integration – Finance w globalnych strukturach Discovery, gdzie nadzorował od strony finansowej fuzję organizacji z Warner Media.

W swojej karierze skupia się na wsparciu komercyjnych aspektów działalności organizacji, zarządzaniem procesami reorganizacji modeli biznesowych, fuzjami i znaczącymi projektami inwestycyjnymi. Posiada kwalifikacje zawodowe instytutu CIMA, IESE Business School, Wharton Executive Education w zakresie Global Leadership, a także ukończył Finance Leadership Program w Harvard Business School. Jest również magistrem ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.