Poznaj speakera - Anna Pawlak-Kuliga

Anna Pawlak-Kuliga

Anna Pawlak-Kuliga

IKEA Retail

Anna Pawlak-Kuliga

IKEA Retail

  

BIO

Anna jest globalną CFO IKEA Retail, a jednocześnie pierwszą osobą pochodzącą z Polski w globalnej strukturze zarządzania grupą. Anna jest także członkiem rad nadzorczych i komisji spółek IKEA na poziomie globalnym. Przed objęciem obecnej funkcji była Dyrektorką Generalną i Prezeską Grupy IKEA w Chinach.

Podczas kierowania rynkiem chińskim przeprowadziła największą transformację spółek IKEA z modelu czystego cash and carry na model w pełni omnikanałowy. Wprowadziła w IKEA ekosystem omnikanałowy, w którym kanały własne są uzupełnione kanałami innych firm, m.in. w ramach współpracy z Grupą Alibaba na platformie Tmall oraz Grupą Tencent na WeChat. Otwierała nowe formaty sklepów, m.in. Sklep Przyszłości w Szanghaju, a także stworzyła i rozwinęła pierwsze światowe centrum cyfrowe IKEA.

Przed przeniesieniem się na rynek chiński, Anna pełniła funkcję Wiceprezeski, a następnie Dyrektorki Generalnej IKEA Retail w Polsce. W tym czasie IKEA rozszerzyła swoje kanały sprzedaży w Polsce, założyła Centrum IKEA dla Firm oraz Centrum Innowacji dla IKEA.

Poza pracą w IKEA, Anna angażuje się w wolontariat; była członkinią Rady Doradczej dla Klientów Facebooka w Polsce, nadal jest członkinią Rady Doradczej Globalnego Paktu ONZ, Członkinią Zarządu Europejskiej Izby Handlowej w Chinach oraz Członkinią Doradczą Zarządu Wykonawczego na Uniwersytecie Koźmińskiego.