Poznaj speakera - Mark Hicken

Mark Hicken

Mark Hicken

Johnson & Johnson

Mark Hicken

Johnson & Johnson

BIO

Mark Hicken jest dyrektorem zarządzającym, EMEA Mid-sized Markets w Johnson &Johnson Innovative Medicine.

Mark kieruje zróżnicowanymi zespołami na 31 rynkach w całej Europie, w ścisłej współpracy z lokalnymi spółkami operacyjnymi. Wspólnie dążą do poprawy wyników pacjentów i dostarczają najnowsze innowacyjne terapie pacjentom, lekarzom i pielęgniarkom, którzy ich potrzebują.
pacjentom, lekarzom i pielęgniarkom, którzy ich potrzebują.

Po rozpoczęciu kariery w firmie w 1998 r. jako przedstawiciel handlowy, Mark awansował w organizacji, zajmując kilka stanowisk kierowniczych. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa ds. strategii EMEA
Organizacji, a wcześniej kierował globalną strategią dla Neuroscience, gdzie nadzorował wiele nowych produktów i poszerzył zasięg J&J poza psychiatrię o zaburzenia neurologiczne.

Jako dyrektor zarządzający Janssen UK & Ireland w latach 2014-2019, Mark znacząco rozwinął działalność w Wielkiej Brytanii i był członkiem zarządu Stowarzyszenia Brytyjskiego Przemysłu Farmaceutycznego (ABPI) oraz wiceprzewodniczącym American Pharma Group.
American Pharma Group. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Rynków Europejskich EFPIA.

Mark ukończył studia podyplomowe w zakresie promocji zdrowia na Uniwersytecie w Manchesterze oraz studia licencjackie (z wyróżnieniem) w zakresie sportu i rekreacji na Uniwersytecie Staffordshire. Pasjonuje się pomaganiem swoim zespołom w osiągnięciu pełnego
potencjału i podnoszeniu na duchu niedocenianych społeczności.