Poznaj speakera - Agnieszka Kępińska-Sadowska

Agnieszka Kępińska-Sadowska

Agnieszka Kępińska-Sadowska

Haleon

Agnieszka Kępińska-Sadowska

Haleon

BIO

Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej w regionie CEE, Haleon

Wieloletnia praktyk komunikacji, pasjonatka i strateg, od ponad 20 lat związana zawodowo z komunikacją i PR. Aktualnie Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej 34 rynków Centralnej i Wschodniej Europy w globalnym koncernie sektora consumer healthcare Haleon (wcześniej znanym jako GlaxoSmithKline Consumer Healthcare), gdzie odpowiada za szeroko rozumiane relacje z interesariuszami, public affairs, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną.

Wcześniej związana m.in. z Grupą CCC jako Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju oraz przez 14 lat z Kraft Foods/Mondelez International, m.in. jako Dyrektorka Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Centralnej Europy, Polski, Bałtyków. W latach 2014-2016 Dyrektorka ds. Komunikacji Wewnętrznej koncernu Mondelez w Europie.

Znana z zaangażowania w sektorowe prace stowarzyszeń branżowych, aktywnego promowania etyki w działaniach marketingowych i PR oraz samoregulacji. Wieloletnia członkini Zarządu Rady Reklamy, wcześniej jej Prezes w latach 2019-2021, aktualnie arbiter Komisji Etyki Reklamy. Członkini Klubu Dyrektorów PR, jurorka konkursu Złote Spinacze Związku Firm Public Relations – prestiżowego konkursu oceniającego projekty z zakresu PR, komunikacji oraz employer brandingu.

Przez 8 lat pracowała po stronie agencji public relations, związana była z polskim oddziałem międzynarodowej agencji PR Edelman, kierując działem Komunikacji Konsumenckiej i projektami dla największych firm branży FMCG.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa i realizacji kampanii CSR, marketingowych i 360° (dla m.in. Milka, Prince Polo) czy też wielokanałowej komunikacji w zakresie launchu nowych marek (Burger King, Oreo). Jest doradcą z zakresu wystąpień publicznych, komunikacji z grupą, marki osobistej i executive profiling.

Ukończyła prawo oraz zarządzanie i marketing ze specjalizacją PR na Uniwersytecie Śląskim. Wykładała m.in. na podyplomowych studiach z zakresu PR w Wyższej szkole Europejskiej im. J.Tischnera w Krakowie.