Poznaj speakera - Joanna Erdman

Joanna Erdman

Joanna Erdman

Polska Bezgotówkowa

Joanna Erdman

Polska Bezgotówkowa

  

BIO

Joanna Erdman jest prezeską zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Od początku była członkinią Rady Fundacji i współtworzyła założenia Programu Polska Bezgotówkowa. W lipcu 2021 roku dołączyła do zarządu, a we wrześniu 2022 roku objęła funkcję prezesa, zajmując się realizacją nowej strategii firmy. W 2023 roku znalazła się w rankingu 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Joanna Erdman od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem i aktywnie działa w branży bankowej oraz w obszarze digitalizacji. Prowadziła liczne projekty strategiczne i współpracowała z kluczowymi partnerami, koncentrując się na innowacjach finansowych, nowoczesnych formach płatności, open banking, VAS, tożsamości cyfrowej, biometrii behawioralnej oraz technologiach chmurowych.

Swoją karierę w bankowości rozpoczęła w Grupie Pekao SA, a w 1999 roku dołączyła do zespołu BRE Banku, gdzie współtworzyła i rozwijała mBank, który obecnie obsługuje miliony klientów w Polsce oraz Czechach i Słowacji. Za zasługi dla bankowości otrzymała medal im. M. Kopernika oraz wyróżnienie im. Remigiusza Kaszubskiego.

Przez kilka lat była Przewodniczącą Rady Wydawców Kart Bankowych, doradcą w European Payment Advisory Committee oraz Visa Client Council. Angażowała się w projekty wspólne sektora finansowego, takie jak Blik czy Polish API. Została wyróżniona tytułem „Najbardziej wpływowej kobiety branży płatniczej” oraz „Osobowość Fintech”.

Joanna Erdman ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia podyplomowe na kierunku „Przywództwo w innowacjach” w Szkole Głównej Handlowej. Posiada także tytuł MBA zdobyty w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania oraz University of Maryland.