Poznaj speakera - Peter Bakenecker

Peter Bakenecker

Peter Bakenecker

Mastercard

Peter Bakenecker

Mastercard

  

BIO

Prezes Mastercard na Europę Środkową.

Peter Bakenecker jest prezesem Mastercard na Europę Środkową. Jest odpowiedzialny za realizowanie strategii i zarządzanie działalnością Mastercard w 11 krajach: Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Węgry, Czechy i Słowacja, Słowenia, Grecja, Malta i Cypr.

Bezpośrednio przed objęciem tej roli, Peter pełnił funkcję dyrektora generalnego na Niemcy i Szwajcarię. Od momentu dołączenia do Mastercard w 2006 roku, zajmował różne stanowiska kierownicze, m.in. był szefem działu produktów, rozwoju biznesu oraz płatności cyfrowych na Europę. Przez wiele lat należał do zespołu zarządzającego Mastercard Advisors na Europę, Azję i Pacyfik oraz MEA, gdzie projektował i budował rozwiązania w zakresie technologii płatniczych w różnych regionach geograficznych, dla różnych branż.

Przed rozpoczęciem pracy w Mastercard Peter pracował w Batten & Company oraz w Roland Berger Strategy Consultants w działach zajmujących się usługami finansowymi.

Peter posiada tytuł MBA w dziedzinie bankowości i finansów Uniwersytetu w Essen/Duisburgu oraz Uniwersytetu Technologicznego w Sydney. Ukończył specjalne programy dla kadry kierowniczej w London School of Economics and Political Science.