Poznaj speakera - Sophia Kianni

Sophia Kianni

Sophia Kianni

Climate Cardinals

Sophia Kianni

Climate Cardinals

  

BIO

Sophia Kianni jest irańsko-amerykańską działaczką na rzecz ochrony środowiska, studiującą nauki o klimacie i politykę publiczną na Uniwersytecie Stanforda. Jest założycielką i dyrektorką wykonawczą Climate Cardinals, międzynarodowej organizacji non-profit, w której pracuje 8000 wolontariuszy w ponad 40 krajach, tłumaczących informacje o klimacie na ponad 100 języków. Reprezentuje Stany Zjednoczone jako najmłodszy członek inauguracyjnej Młodzieżowej Grupy Doradczej ONZ ds. zmian klimatu.

Praca Sophii była przedstawiana w takich mediach jak Forbes, CNN, Business Insider, BBC, NPR, ELLE, TIME Magazine, The Guardian, NBC, a nawet na pierwszej stronie The Washington Post. Wcześniej była współpracownikiem PBS NewsHour i pisała dla MTV News, Cosmopolitan, Refinery 29 i Teen Vogue. Jest płodnym mówcą publicznym i przemawiała na uniwersytetach w całym kraju, w tym na Uniwersytecie Columbia, UC Berkeley, Emory University i Harvard University. Wygłosiła swój debiutancki wykład TED jako mówca zamykający inauguracyjną konferencję TED Countdown.

Została uznana przez VICE Media za najmłodszego Człowieka Roku, National Geographic uznało ją za Young Explorer, a BuzzFeed za najmłodszą Woman to Watch.