Poznaj speakera - Doron Bergerbest-Eilon

Doron Bergerbest-Eilon

Doron Bergerbest-Eilon

Asero

Doron Bergerbest-Eilon

Asero

BIO

Założyciel i Prezes Zarządu.

Doron Bergerbest-Eilon jest byłym Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Agencji Bezpieczeństwa Izraela (ISA) oraz najwyższym rangą urzędnikiem antyterrorystycznym w Izraelu, co odpowiada stopniowi generała dywizji.

Krajowe obowiązki pana Bergerbest-Eilon obejmowały ochronę i bezpieczeństwo: izraelskich dygnitarzy; międzynarodowych i wewnętrznych przejść granicznych; izraelskiego krajowego i międzynarodowego lotnictwa cywilnego oraz zagranicznego lotnictwa cywilnego w Państwie Izrael; izraelskich portów i izraelskich statków w portach zagranicznych; dyplomatycznej służby bezpieczeństwa Izraela; oraz, izraelskich oficjalnych delegacji podróżujących za granicę. Pan Bergerbest-Eilon był również odpowiedzialny za dwa organy krajowe: Krajowy Organ ds. Ochrony Informacji Niejawnych oraz Krajowy Organ ds. Ochrony Infrastruktury Krytycznej Izraela, w tym m.in. energetyki, transportu, zdrowia i zaopatrzenia w wodę.

W maju 2005 roku Pan Bergerbest-Eilon otrzymał Director’s Recognition Award, najwyższe wyróżnienie Dyrektora Secret Service USA.

Pan Bergerbest-Eilon jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym firmy ASERO, w której doradza klientom w zakresie strategicznych i taktycznych wyzwań związanych z bezpieczeństwem oraz pomaga zarówno rządom, jak i korporacjom w przygotowaniu, łagodzeniu i usuwaniu skutków zagrożeń terrorystycznych i innych niebezpieczeństw, w ochronie życia i najważniejszych aktywów, w zabezpieczeniu przed zagrożeniami cybernetycznymi, w zwiększeniu procedur i możliwości przygotowania się na wypadek sytuacji kryzysowej oraz w zapewnieniu ciągłości działania.

Pan Bergerbest-Eilon jest współzałożycielem APERIO, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem i ochroną danych, która koncentruje się na OT. APERIO zakończyło „Rundę A” prowadzoną przez National Grid (NG), jedną z największych na świecie firm użyteczności publicznej.

Od 2006 roku Pan Bergerbest jest członkiem Rady Doradczej ds. Bezpieczeństwa w Pictet Asset Management z siedzibą w Genewie, Szwajcaria. Zarządzając kwotą około 8 mld USD, ten fundusz inwestycyjny jest powszechnie uznawany za pioniera w dziedzinie inwestycji tematycznych. Te tematyczne rady doradcze stanowią ważne forum dla menedżerów inwestycyjnych w celu monitorowania ewolucji danego tematu inwestycyjnego.

Pan Bergerbest-Eilon posiada tytuł licencjata (BA) i magistra (MA) nauk politycznych, specjalizując się w bezpieczeństwie narodowym na Uniwersytecie w Hajfie w Izraelu. Jest również absolwentem programu Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie w Tel Awiwie.