Poznaj speakera - Natalie Portman

Natalie Portman

Natalie Portman

.

Natalie Portman

.

BIO

Natalie Portman wystąpi na scenie Impact’23 w Poznaniu!

Natalie Portman, zdobywczyni Oscara za główną rolę kobiecą w filmie Czarny łabędź, aktorka, reżyserka, autorka książek i aktywistka. Latem 2022 roku wróciła na duży ekran, a konkretnie do uniwersum Marvela jako Jane Foster w filmie Thor: Miłość i Grom.

Wcześniej wystąpiła w filmie Pablo Larraína Jackie, w którym zagrała Pierwszą Damę USA – Jacqueline F. Kennedy. Za swoją brawurowo zagraną postać została nominowana do Oscara, Złotego Globu, nagrody Screen Actors Guild Award, nagrody BAFTA oraz zdobyła Critics’ Choice Award. Jest scenarzystką, reżyserką, producentką i odtwórczynią głównej roli w dramacie wojennym Opowieść o miłości i mroku, którego światowa premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2015 roku.
W przeszłości wystąpiła również w filmie Lucy wśród gwiazd Noaha Hawleya oraz w Vox Lux Brady’ego Corbeta i w bardzo oczekiwanym, drugim filmie fabularnym Alexa Garlanda Anihilacja.

Natalie i jej partnerka Sophie Mas podpisały niedawno z Apple TV+ umowę na realizację pierwszego odcinka serialu telewizyjnego Lady in the lake, który będzie debiutem aktorskim Natalie Portman w telewizji. Firma MountainA, której założycielkami są Portman i Mas, produkuje również dramat May December w reżyserii Todda Haynesa z premierą w 2023 roku. Natalie Portman wystąpi w nim u boku Julianne Moore.

Wśród innych produkcji Portman znajduje się m.in. dokument Zjadanie zwierząt (Eating animals), którego jest producentką wykonawczą i narratorką. Film analizuje wybory żywieniowe ludzi i jest oparty na pamiętniku Jonathana Safrana Foera.

Poza pracą w filmie, Portman angażuje się w wiele akcji charytatywnych, których celem jest wsparcie kobiet i dziewcząt. Jest także założycielką drużyny National Women’s Soccer League Angel City Football Club.

Jesienią 2020 roku wydała swoją debiutancką książkę obrazkową Natalie Portman’s Fables, która stała się bestsellerem New York Timesa.

Portman jest absolwentką Harvardu, na którym uzyskała dyplom z psychologii. Studiowała również na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Niedawno, do rozmowy na profilu Natsboockclub na Instagramie, zaprosiła polską pisarkę, laureatkę Literackiej Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk. Relacja z wydarzenia m.in w Vogue Polska.