Poznaj speakera - Jarosław Michałowski

Jarosław Michałowski

Jarosław Michałowski

Uniwersytet SWPS

Jarosław Michałowski

Uniwersytet SWPS

BIO

Psycholog, certyfikowany terapeuta i superwizor terapii behawioralno-poznawczej. Dziekan Wydziału Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Jako terapeuta pomaga pacjentom z nerwicami, zaburzeniami lękowymi, depresjami i trudnościami w relacjach. Jest też founderem Fido, chatbota dostarczającego pomoc psychologiczną osobom indywidualnym oraz wspierającego pracę terapeutów i ich pacjentów.

Naukowo skupia się na problematyce neuronalnych korelatów doświadczeń emocjonalnych oraz relacjach pomiędzy emocjami i procesami poznawczymi. Bada neuronalne mechanizmy powstawania, utrzymywania się i terapii problemów psychicznych związanych ze zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomem lęku. Analizuje także neuronalne mechanizmy i efektywność oddziaływań psychoterapeutycznych.

Kierownik lub/i wykonawca w licznych projektach badawczych, autor i współautor licznych artykułów naukowych z dziedziny psychofizjologii klinicznej oraz psychoterapii zaburzeń lękowych i afektywnych, publikowanych m.in. w „Personality and Individual Differences”, „International Journal of Psychophysiology”, „Social cognitive and affective neuroscience”.