Poznaj speakera - Ernest Grodner

Ernest Grodner

Ernest Grodner

ScanTheSun

Ernest Grodner

ScanTheSun

BIO

Dr Ernest Grodner to zdobywca „zielonego Nobla” – Energy Globe Awards – który jest przyznawany za działania w obszarze ochrony środowiska. Na jego koncie znajduje się też kilka innych, wartościowych nagród takich jak Nagroda Prezesa Rady Ministrów czy Nagroda Zdzisława Szymańskiego.

Na co dzień zajmuje się zagadnieniami z zakresu fizyki nuklearnej, systemów kwantowych, energii solarnej i technologii IT. Wachlarz zainteresowań jest więc całkiem duży! W ScanTheSun odpowiada za stronę technologiczną. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce (Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Badań Jądrowych) oraz we Włoszech (Intituto Nazionale di Fisica Nucleare).
W swoim naukowym portfolio może pochwalić się kilkudziesięcioma publikacjami z tzw. Listy Filadelfijskiej (z Impact Factorem), publikacjami w zagranicznych magazynach oscylujących wokół tematyki fotowoltaiki. Prace przy projektach naukowo-badawczych (m.in. OSIRIS II, AGATA, EAGLE-EYE) pozwoliły zdobyć doświadczenie i dały natchnienie do stworzenia aplikacji do optymalizacji paneli fotowoltaicznych – ScanTheSun.

Dzięki temu sam możesz sobie „zeskanować słońce”. A to wszystko przy wykorzystaniu smartfona!