Poznaj speakera - Rahel Solomon

Rahel Solomon

Rahel Solomon

CNN

Rahel Solomon

CNN

  

BIO

Rahel Solomon jest korespondentką biznesową CNN International. Pracuje w Nowym Jorku i relacjonuje globalne wydarzenia biznesowe w CNNI oraz innych sieciach i platformach CNN. Regularnie pojawia się w programach biznesowych CNNI: First Move i Quest Means Business.

Dodatkowo Solomon jest gospodarzem nowej serii CNNI The Next Frontier, która bada przyszłość życia i to, jak miasta przyszłości są wyobrażane już dziś.

Ostatnio relacjonowała kryzys bankowy w USA w 2023 roku, w tym ratowanie First Republic Bank oraz upadek Silicon Valley Bank (SVB) i Signature Bank. Relacjonowała również awaryjne przejęcie Credit Suisse przez UBS i jego wpływ na globalny system finansowy, a także walkę Rezerwy Federalnej o okiełznanie wysokiej inflacji i jej wpływ zarówno w USA, jak i na świecie.

Solomon dołączyła do CNN z CNBC, gdzie pracowała jako reporter wiadomości ogólnych, pojawiając się w wielu programach telewizyjnych i cyfrowych, w tym The News with Shepard Smith, Halftime Report i Power Lunch. Przed pracą w CNBC Solomon była poranną prezenterką wiadomości w CBS3 w jej rodzinnej Filadelfii, PA.

W CNBC Solomon zajmowała się wieloma tematami, w tym bezrobociem i sprawami pracowniczymi. Jej historie skupiały się na zmianach na rynku pracy spowodowanych pandemią COVID-19, wyzwaniami technologicznymi i kadrowymi dla stanowych urzędów pracy oraz długimi opóźnieniami w otrzymywaniu świadczeń przez bezrobotnych. Będąc w CBS3 relacjonowała papieską wizytę papieża Franciszka podczas Światowego Spotkania Rodzin w 2015 roku.

Solomon po raz pierwszy pracowała w CNN w 2012 roku jako stażystka w CNN’s Special Investigations Unit w Waszyngtonie. Podczas stażu miała okazję pracować nad śledztwem CNN dotyczącym opóźnień w leczeniu weteranów, których doświadczyli w szpitalach VA oraz asystować przy relacjach z nocy wyborczej w połowie kadencji w 2012 roku.

Nazwana dziennikarzem roku w Colorado Association of Black Journalists’ Broadcast Journalist of the Year w 2015 roku, Solomon ukończyła z wysokim wyróżnieniem St. John’s University, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie finansów. Zdobyła również tytuł magistra w Medill School of Journalism na Northwestern University.