Poznaj speakera - Magdalena Proga-Stępień

Magdalena Proga-Stępień

Magdalena Proga-Stępień

Santander Bank Polska

Magdalena Proga-Stępień

Santander Bank Polska

  

BIO

Członkini Zarządu Santander Bank Polska S.A. kierująca Pionem Bankowości Detalicznej. Pasjonatka nowych technologii i digitalizacji, doświadczona menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie przywództwa i transformacji sektora finansowego. Zaangażowana zwolenniczka różnorodności, integracji i przedsiębiorczości.

Przez ostatnie dwa lata jako Dyrektorka Dystrybucji w Santander Bank Polska odpowiadała za rozwój biznesu w segmencie klienta indywidualnego, Select i MŚP, jak również za Obszar CRM oraz strategię, rozwój i transformację modelu dystrybucji. Wcześniej, Dyrektor Sprzedaży i Dystrybucji w Citi Handlowy, Chief Strategy & Transformation Officer w Alior Banku, CEO T-Mobile Usługi Bankowe oraz Partnerka McKinsey & Company z 10-letnim doświadczeniem w doradztwie strategicznym w Polsce i Europie. Zarządzała dużymi organizacjami, odpowiadając za sprzedaż i dystrybucję, digital, rozwój produktów, CRM, marketing, operacje, IT oraz rozwój nowych biznesów w Polsce i za granicą. Prowadziła także transformacje cyfrowe na dużą skalę, tworząc innowacyjne modele biznesowe, partnerstwa strategiczne i dynamiczne środowiska start-upowe. Magda projektowała i rozwijała nowe rozwiązania bankowości zdalnej oraz cyfrowe modele sprzedaży, w tym platformy internetowe i mobilne czy innowacyjną internetową platformę pośrednictwa finansowego (Bancovo.pl), budując omnikanałowe doświadczenia klientów.

Absolwentka SGH w Warszawie oraz MBA na Kellog School Management, Northwestern University, IIIinois, USA. Jest mamą dwóch córek i syna. Uwielbia podróże, sporty wodne i jest pasjonatką hokeja na lodzie.