Poznaj speakera - Anna Koss

Anna Koss

Anna Koss

Business Founder

Anna Koss

Business Founder

BIO

Anna Koss – przedsiębiorczyni, współzałożycielka i była współwłaścicielka marki kosmetycznej Miya Cosmetics, pasjonatka sztuki.

Marka Miya już po pierwszym roku działalności została ogłoszona przez branżę kosmetyczną „Najbardziej perspektywicznym debiutem” na rynku. Kolejne wprowadzane przez firmę kosmetyki szybko zyskiwały status kultowych bestsellerów, którymi są do dzisiaj. Produkty Miya bardzo celnie odpowiedziały na potrzeby swoich klientek, budując lojalność i przywiązanie do marki oraz ogromne zaangażowanie w social mediach. W 2021 roku Ania razem ze wspólniczką podjęły decyzję o sprzedaży firmy funduszowi TDJ. Transakcja ta utorowała drogę kolejnym udanym M&A w branży.

Obecnie Ania jest aktywna na rynku dzieł sztuki, wspiera głównie sztukę kobiecą. Inwestuje również w rodzime przedsiębiorstwa, wspierając je swoją wiedzą, doświadczeniem oraz kapitałem.

Ania wszechstronne doświadczenie zawodowe zdobywała w branży kosmetycznej, turystycznej, prowadząc własną agencję marketingową oraz wprowadzając do Polski nowojorski projekt non profit Creative Mornings.

Ania ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego, studiowała w Portugalii, posiada też Dyplom Szkoły Głównej Handlowej.

Ulubione motto: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.”