Poznaj speakera - Bogdan Czaja

Bogdan Czaja

Bogdan Czaja

TVN Warner Bros. Discovery

Bogdan Czaja

TVN Warner Bros. Discovery

BIO

Group Vice President – Programming & Operation
Bogdan Czaja związany z telewizją TVN od pierwszych miesięcy istnienia stacji, obecnie na stanowisku dyrektora operacji programowych Warner Bros. Discovery w Polsce. Odpowiada za strategię programową i przedsięwzięcia kanałowe dla całego portfolio rozrywkowego w kraju oraz od wiosny 2023 roku nadzoruje kanały Eurosport. Nowa rola zbiega się w czasie z szerokim wprowadzeniem tematyki rozgrywek sportowych do kanałów i platform Warner Bros. Discovery w Polsce.

Ekspert z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży telewizyjnej i medialnej. W 2001 roku wprowadzał na rynek, a następnie objął stanowisko dyrektora programowego kanału TVN7 – pierwszego kanału tematycznego w grupie TVN. Równolegle na stanowisku zastępcy dyrektora programowego współtworzył politykę programową, uczestniczył w przygotowaniach adaptacji międzynarodowych formatów na polski rynek oraz nadzorował portfolio kanałów tematycznych grupy. Odpowiada za współpracę partnerską z kluczowymi instytucjami i kontrahentami głównego kanału, strategiczne projekty antenowe i wydarzenia specjalne dla Warner Bros. Discovery w Polsce.

Przed dołączeniem do zespołu TVN pracował w radiu RMF FM – pierwszej ogólnopolskiej komercyjnej rozgłośni radiowej jako dziennikarz i wydawca programów informacyjnych, a następnie jako sekretarz redakcji.

Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.