Poznaj speakera - Elisabetta Falcetti

Elisabetta Falcetti

Elisabetta Falcetti

EBRD

Elisabetta Falcetti

EBRD

  

BIO

Elisabetta Falcetti jest dyrektorem regionalnym EBOR na Polskę i Kraje Bałtyckie. W ramach swojego stanowiska, kieruje również biurem EBOR w Warszawie. W swojej roli jest odpowiedzialna za działania EBOR w ww krajach, 2 miliardy Euro nowych inwestycji rocznie oraz dialog polityczny związany z rozwojem lokalnego rynku kapitałowego oraz zieloną transformację gospodarki.

Przed dołączeniem do warszawskiego zespołu EBOR we wrześniu 2021 roku, Elisabetta była Dyrektorem ds. Ekonomii i Polityki Sektorowej w Departamencie Ekonomii, Polityki i Zarządzania w pionie ds. Polityki i Partnerstwa EBOR. Kierowała zespołem ekonomistów sektorowych, którzy oceniają wpływy inwestycji EBOR i wspierają działania w zakresie dialogu dotyczącego reform polityk mających na celu przyśpieszenie przejścia na zrównoważone rynki w krajach działalności EBOR. Była również członkiem Komitetu Inwestycyjnego EBOR.

Jej zainteresowania badawcze obejmują międzynarodową ekonomię monetarną oraz zagadnienia zarządzania długiem, ekonomię rozwoju i transformacji, a ostatnio infrastrukturę i wzrost. Posiada dwa doktoraty z ekonomii na Uniwersytecie L. Bocconi (Mediolan) i London School of Economics.