Poznaj speakera - Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

LPP

Mikołaj Wezdecki

LPP

BIO

MIKOŁAJ WEZDECKI
DYREKTOR DS. DIGITALIZACJI, LPP

Od 2006 roku rozwijał sprzedaż elektroniczną w RTV EURO AGD, gdzie zarządzał zespołem 300 osób oraz budował jeden z największych w Polsce sklepów internetowych produktów RTV i AGD. Otworzył drugi sklep internetowy marki – OleOle.pl oraz odpowiadał za rozwój ośrodka Contact Centre w Lublinie.

Od 2019 roku jako członek zarządu i dyrektor odpowiedzialny za obszar e-commerce w Eobuwie.pl uruchomił sklep internetowy Modivo.pl, będący obecnie jednym z czołowych graczy w zakresie sprzedaży internetowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Potroił sprzedaż spółki w trzy lata. Brał aktywny udział w przygotowaniu strategii firmy oraz w pozyskaniu inwestora do spółki, którym finalnie stał się SoftBank – największy na świecie fundusz inwestycyjny.

Z LPP związany od czerwca 2022 roku. Początkowo odpowiedzialny za proces cyfryzacji oraz rozwoju platformy e-commerce takich marek jak Reserved czy Sinsay. W marcu 2023 roku został dyrektorem ds. digitalizacji, któremu powierzono opracowanie polityki rozwoju obszaru e-commerce dla wszystkich marek Grupy LPP oraz ustanowienie nowych standardów i synergii w rozwoju platformy internetowej brandów.

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył Executive MBA na Politechnice Warszawskiej, której partnerami są London Business School, HEC Paris i Norwegian School of Economics.