Poznaj speakera - Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

LPP

Mikołaj Wezdecki

LPP

BIO

Wiceprezes Zarządu, LPP

Związany z LPP od 2022 roku, gdzie jako dyrektor ds. digitalizacji odpowiadał za proces cyfryzacji i politykę rozwoju obszaru e-commerce oraz ustanowienie nowych standardów i synergii w rozwoju platformy internetowej marek. W listopadzie 2023 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu.

Wcześniej, w latach 2006-2019 związany z RTV EUR AGD, firmą działającą na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz gospodarstwa domowego, gdzie zbudował jeden z największych w Polsce sklepów internetowych produktów RTV i AGD.

Od 2019 roku związany z Grupą Modivo, w której jako członek zarządu i dyrektor odpowiedzialny za obszar e-commerce uruchomił nową platformę sprzedażową Modivo.pl, jedną z czołowych w zakresie sprzedaży internetowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle brał aktywny udział w przygotowaniu strategii firmy oraz w procesie pozyskania inwestora do spółki, którym finalnie stał się SoftBank – największy na świecie fundusz inwestycyjny.

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył Executive MBA na Politechnice Warszawskiej, której partnerami są London Business School, HEC Paris i Norwegian School of Economics.