Poznaj speakera - Małgorzata Ludwisiak

Małgorzata Ludwisiak

Małgorzata Ludwisiak

MSN

Małgorzata Ludwisiak

MSN

  

BIO

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od października 2014 roku pełni funkcję dyrektorki CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

W latach 2004-06 była dziennikarką w łódzkiej redakcji „Gazety Wyborczej”. W 2006 roku została dyrektorem Łódź Biennale 2006 (II edycja Międzynarodowego Biennale Sztuki), a rok później stworzyła pierwszy festiwal designu i architektury w Polsce – Łódź Design, którego także była dyrektorem. Wykładowczyni historii sztuki i upowszechnienia kultury w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2007-10). Autorka tekstów krytycznych publikowanych w specjalistycznych magazynach o sztuce i kulturze: „Obiegu”, „Arteonie” i „Kresach”.

Od 2008 roku była wicedyrektorem największej instytucji poświęconej sztuce nowoczesnej w Polsce – Muzeum Sztuki w Łodzi. W 2014 rokuwygrała konkurs na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Jest kuratorką wystaw, m.in. „C.D.N.” w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w 2008 roku oraz „Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm” w Muzeum Sztuki w Łodzi (wraz z Jarosławem Lubiakiem).